Opruzeniny: Léčba efektivně omezí symptomy a uleví pokožce

12.03.2022

Opruzeniny jsou podrážděním pokožky, které vzniká často kvůli zapaření. Vyskytuje se zejména v místech, kde dochází k velkému tření pokožky o pokožku. Objevit se však může i na místech, kde je pokožka dlouhodobě vystavena působení tělních tekutin - například u dětí, které nosí plínky.

Plenková dermatitida a opruzeniny

Plenková dermatitida je specifickým onemocněním, které se objevuje u dětí a také seniorů. Plenka totiž nedokáže chránit po delší dobu než pár hodin. Jakmile je tedy pokožka vystavena vlhkému prostředí, které je plné bakterií, patřičně na to reaguje. Výsledkem jsou tak nepříjemné opruzeniny. Tento problém však může potkat každého z nás, pokud se pokožka zapaří a nemůže dobře dýchat, vznikají rudá ložiska, které je nutné rychle léčit.

Léčba opruzenin

Zpočátku mohou být opruzeniny poněkud nenápadné a objevuje se pouze začervenání v postižené oblasti. Ovšem s přibývajícími bakteriemi a případně kvasinkami či houbami může místo začít mokvat a pálit. Nejdůležitější je pokožku jemně omýt a nechat oschnout. Poté můžete nanést dětský pudr. Klíčové je, aby mohla kůže volně dýchat. Vyhněte se tedy těsnému oblečení a zbytečnému tření daného místa. Léčba opruzenin se v některých případech může protáhnout.

Opruzeniny - léčba

U opruzenin je důležité rychle zakročit, aby byla léčba úspěšná. Čím déle totiž pokožka trpí zapařením či třením, tím více bakterií, kvasinek a hub se v ní může množit. V některých situacích se proto léčba neobejde bez antimykotik. Abyste předešli množení bakterií u opruzeniny, léčba by měla zahrnovat i další produkt, který urychlí hojení. Tím může být Dermaguard, který eliminuje nárůst bakterií a zároveň vytváří ochranný mikrofilm na pokožce a zabraňuje tak působení potu.

Nejen u miminek jsou opruzeniny častým problémem. Včasná léčba je klíčová pro návrat zdravé pokožky.